Wypalenie zawodowe – kiedy praca zaczyna spalać…

Kiedy praca zaczyna Cię dręczyć i męczyć, a każdy dzień spędzony w niej staje się koszmarem, prawdopodobnie doświadczasz pierwszych objawów wypalenia zawodowego.

Czytaj więcej...

Jak pracować by się nie wypalić?

Jak pracować, by się nie wypalić – 10 porad Skoro to czy pracownik doświadczy stanu wypalenia w przeważającej mierze zależy od niego samego, to co można na co dzień robić, by się nie wypalić? Eksperci serwisu pracy Praca.pl radzą:

Czytaj dalej....

"Stres w pracy? Nie, dziękuję!"

Kampania pod tytułem: "Stres w pracy? Nie, dziękuję!" jest ogólnoeuropejskim przedsięwzięciem o charakterze informacyjnym i upowszechniającym, zainicjowanym przez Europejską Agencję Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy (EU-OSHA) i realizowanym na poziomie poszczególnych państw UE przez krajowe punkty centralne EU-OSHA.

Głównym celem kampanii „Stres w pracy? Nie, dziękuję!” 2014–15 jest zwiększenie wiedzy na temat stresu i zagrożeń psychospołecznych w miejscu pracy oraz zachęcenie pracodawców, menedżerów oraz pracowników i ich przedstawicieli do prowadzenia współpracy w zakresie zarządzania tymi zagrożeniami.

Więcej informacji na stronie Centralnego Instytutu Ochrony Pracy - przejdź

Nasz partner z Niemiec

W polskiej prasie ukazał się artykuł prezentujący jednego z partnerów Projektu HelP - Schön Klinik Roseneck mającą siedzibę w miejscowości Prien, położonej nad jeziorem Chiem, na południowy wschód od Monachium. Klinika profesjonalnie zajmuje się problematyką wypalenia zawodowego także wśród nauczycieli.

 

Artukuł pochodzi ze strony Gazety Wyborczej: przejdź do strony

Głębsze spojrzenie na wypalenie zawodowe nauczycieli

Lisa Sonnabend, Süddeutsche Zeitung/Worldcrunch 2013-03-13,ostatnia aktualizacja 2013-03-15 11:25:48

Na południe od Monachium znajduje się klinika specjalizująca się w leczeniu problemów natury psychologicznej u nauczycieli. Przyczyny nie zawsze są takie oczywiste.

Michael Glockner stał się taki, jak niektórzy z jego uczniów: zaraz po powrocie do domu lądował na kanapie i włączał telewizor. W weekendy przestał wychodzić na spotkania czy pobiegać, po prostu leżał w łóżku do zmroku. Ale nauczyciel nie był leniwy - on był chory. Michael Glockner, którego personalia zostały zmienione, cierpiał na syndrom wypalenia zawodowego.

Ten 41-latek siedzi na drewnianym krześle w gabinecie lekarskim i opowiada swoją historię. Ma na sobie stylowy szalik, koszulę w biało-niebieskie paski i ciemne dżinsy. Czasami się śmieje i przeważnie wydaje się kipieć energią - tylko momentami wygląda na zmartwionego. Nie uczy już od miesiąca - teraz jest pacjentem. Jest leczony na depresję w Schön Klinik Roseneck w miejscowości Prien, położonej nad jeziorem Chiem, na południowy wschód od Monachium. Klinika specjalizuje się w leczeniu nauczycieli, u których stwierdzono zaburzenia psychosomatyczne.

 schoenklinik

Foto: Schön Klinik Roseneck

Czytaj więcej...